Promocje i artykuły
 • Odporniejszy surowiec (Kurier Drzewny)

  Drewno po suszeniu wysokotemperaturowym można stosować zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Wewnątrz nadaje się doskonale na meble (...), w przypadku zastosowań zewnętrznych można stosować jako okładzinę, meble ogrodowe, elementy okien, czy żaluzje.

O nas

 • PODEX

  Firma PODEX powstała w 1992 roku. Od początku swego istnienia zajmowała się sprzedażą wyrobów z drewna oraz sprzedażą narzędzi do obróbki drewna, które rozprowadza do dziś na terenie całego kraju. Z uwagi na prężny rozwój firmy i powiększający się asortyment w 1997 roku powstała w wyniku podziału firma BIS-PODEX.


  W 2000 roku rozpoczął działalność Tartak Dębicze, który produkuje m.in. palisadę toczoną,paliki korowane, więźbę dachową, płoty lamelowe oraz meble ogrodowe.
  Dodatkowo na tartaku świadczymy usługi w zakresie suszenia drewna, impregnacji próżniowo ciśnieniowej, oraz ostrzenia narzędzi używanych w przemyśle drzewnym.

 • BIS PODEX sp.j.

  Firma Bis-Podex reprezentuje w Polsce czeskich producentów m.in. komór suszarniczych - firmę Katres, oraz impregnatów do drewna – firmę Bochemie. Ponadto, Bis-Podex reprezentuje producenta autoklawów i wanien do impregnacji drewna – firmę Vyvos. Firma jest także partnerem handlowym producenta olejów do zabezpieczenia drewna – firmy Koopmans.
  Zajmujemy się również zaopatrzeniem firm z branży drzewnej w akcesoria typu: zszywacze, zszywki, sztyfty, gwoździarki, gwoździe, kleje (m.in. Jowat), lakiery (m.in. Oli-Pol), rozpuszczalniki, bejce (Sanbej), materiały opakowaniowe, pasy i sprężyny tapicerskie. Naszymi klientami są zakłady meblowe, tapicernie, stolarnie, tartaki, oraz firmy produkujące galanterię ogrodową, domy z bali i drewna. Firma Bis-Podex posiada własne oddziały na terenie Polski w Dobrodzieniu oraz Bydgoszczy.

„Wszystkie znaki towarowe zamieszczone na stronach internetowych www.podex.pl są zastrzeżone przez swoich właścicieli. Nazwy produktów, znaki firmowe, symbole handlowe, nazwy handlowe, slogany, bannery oraz wszelkiego rodzaju logotypy i grafiki są własnością odpowiednich firm i są chronione międzynarodowymi przepisami o prawach autorskich, i użyte są tylko w celach informacyjnych.”