Promocje i artykuły
  • Odporniejszy surowiec (Kurier Drzewny)

    Drewno po suszeniu wysokotemperaturowym można stosować zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Wewnątrz nadaje się doskonale na meble (...), w przypadku zastosowań zewnętrznych można stosować jako okładzinę, meble ogrodowe, elementy okien, czy żaluzje.

Impregnaty

     Firma BIS-PODEX od początku swojej działalności czyli od roku 1996 zajmuje się sprzedażą środków do ochrony i konserwacji drewna.

PRODUCENT: BOCHEMIE (CZECHY)

BOCHEMIT FORTE PROFIT
     Rozpuszczalny w wodzie koncertat grzybobójczy i owadobójczy, zawierający aktywne substancje w postaci soli miedzi, Tebukonazolu i Propikonazolu. Drewno po inpregnacji środkiem Forte Profi przypiera barwę oliwkowo-zieloną.

     Produkt jest przeznaczony do długoterminowej ochrony drewna - zarówno wenątrz budynków, jak i na zewnątrz - przed grzybami powodującymi gnicie i butwienie drewna oraz insektom niszczącym drewno. Bochemit Forte Profi stosowany jest do głębokiej profilaktycznej impregnacji drewna do zabudowy ogrodów, konstrukcji drewnianych i wbudowanych elementów wewnątrz budynków (klasy użytkowania 3 i 4 zgodnie z normą EN 335-1,2) przed grzybami niszczącymi drewno: podstawczakami, workowcami oraz niszczącymi drewno owadami.

     Zalecane stężenie stosowania produktu w przypadku głębokiej ochrony wynosi od 1% do 4% udziału wagowego w wodzie, zależnie od metody stosowania i rodzaju drewna.

 

BOCHEMIT QB PROFI
     Bochemit QB Profi to wodorozcieńczalny koncentrat przeznaczony do długotrwałej ochrony drewna przed grzybami, owadami - technicznymiszkodnikami drewna oraz pleśnią na bazie kwasu borowego i chloreku alkilobenzylodimetyloamoniowego.

     Produkt jest trudno wymywanym impregnatem zalecanym do zabezpieczania drewna ogrodowego i budowlanego metodą zanurzeniową. Nadaje się do użycia wewnątrz np. do zabezpieczenia drewna konstrukcyjnego stosowanego w budownictwie, jak i na zewnątrz np. do zabezpieczania drewnianych elementów ogrodowych takich jak płotki, pergole itp. Nadaje się do zabezpieczania palet (służących również do transportu żywności). Bochemit QB Profi przeznaczony do konserwacji elementów drewnianych narażonych na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych (bez stałego kontaktu z glebą lub wodą). Elementy zabezpieczone tym środkiem mogą być stosowane w pomieszczeniach przeznaczonych dla ludzi i zwierząt oraz w magazynach pasz i żywności. 


BOCHEMIT ANTIFLASH
     Bochemit Antiflash to impregnat o potrójnym działaniu. Przeznaczony do zabezpieczenia drewna, materiałów drewnianych, drewna budowlanego, konstrukcji dachowych, tarcicy budowlanej wewnątrz budynków - przed ogniem, grzybami i owadami. Nie powoduje korozji stali. Przeznaczony do drewna stosowanego wewnątrz 1-2 klasa użytkowania. Materiały drewniane zabezpieczone produktem Bochemit Antiflash zgodnie z aprobatą techniczną ITB (AT-15-8142/2014) uzyskują klasę B-s1, d0 reakcji na ogień(NRO).Klasyfikacja: wyrób niezapalny, niekapiący, nierozprzestrzeniający ognia przez ściany budynków, nieodpadający pod wpływem ognia.

     Elementy zabezpieczone środkiem Bochemit Antiflash mogą być stosowane w pomieszczeniach przeznaczonych dla ludzi i zwierząt oraz w magazynach pasz i żywności.

     Bochemit Antiflash można aplikować na drewno metodami powierzchniowymi: impregnacja zanurzeniowa, natrysk, malowanie. 


BOCHEMIT BLUESTOP
     Grzybobójczy koncentrat do czasowej, prewencyjnej ochrony powierzchni świeżo przetartego drewna podczas transportu i magazynowania, przeciwko siniźnie i pleśniom.

     Produkt stosuje się do czasowej ochrony powierzchni mokrych świeżo ściętego drewna przed pleśnią i grzybami wywołującymi siniznę i inne przebarwnienia podczas magazynowania i transportu. Jest odpowiedni do ochrony drewna drzew liściastych i igliastych. Skuteczność została potwierdzona laboratoryjnie oraz podczas niezależnych badań w terenie. Produkt jest dostarczany w postaci koncentratu, który bardzo łatwo rozcieńcza się z wodą. Tak powstały roztwór roboczy jest do bezpośredniego użycia.