Promocje i artykuły
  • Odporniejszy surowiec (Kurier Drzewny)

    Drewno po suszeniu wysokotemperaturowym można stosować zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Wewnątrz nadaje się doskonale na meble (...), w przypadku zastosowań zewnętrznych można stosować jako okładzinę, meble ogrodowe, elementy okien, czy żaluzje.

Impregnaty

PRODUCENT: METRUM (CZECHY)
Firma BIS-PODEX od początku swojej działalności czyli od roku 1996 zajmuje się sprzedażą środków do ochrony i konserwacji drewna.
Firma Bis-Podex posiada wyłączność na dystrybucję produktów Metrum.


REKON ACQ
Przeznaczony do sprzedaży przemysłowej i detalicznej, jest to niewymywalny ekologiczny, bezchromowy impregnat do drewna. Impregnat ten służy do zabezpieczenia galanterii ogrodowej oraz więźb dachowych. Przeznaczony jest do impregnacji próżniowo-ciśnieniowej, można go stosować także do powierzchniowej ochrony drewna przez zanurzanie, malowanie i spryskiwanie. Produkt został przebadany i dopuszczony przez niemiecki ośrodek MPA w Eberswalde, a jego jakość produkcji jest nadzorowana jest przez laboratorium VVUD Praha.


REKON EXTRA
Przeznaczony do sprzedaży przemysłowej i detalicznej, jest to niewymywalny ekologiczny, bezchromowy impregnat do drewna. Impregnat ten służy do zabezpieczenia więźb dachowych i elewacji zewnętrznych budynków. Przeznaczony jest do powierzchniowej ochrony przez zanurzanie, malowanie i spryskiwanie. Posiada rekomendację Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie.
Dostępne kolory:
•    zielony
•    brązowy
•    bezbarwny


REKON PYRO N i N50
Impregnat do zabezpieczenia drewna (głównie budowlanego) przed działaniem ognia. Służy do stosowania jako samodzielny produkt lub jako dodatek (do już używanych impregnatów np. Extra, ACQ lub innych.
Drewno zaimpregnowane Rekonem Pyro uzyskuje klasy C S1 dO reakcji na ogień.


Rekon AB
Środek do czasowej ochrony świeżego drewna do 6 mcy przed sinizną i pleśnią.Skuteczny głównie w warunkach dużej wilgotności i wysokiej temperaturze.
Stosowany głównie na tartakach do czasowej ochrony surowca.

Impregnaty firmy METRUM posiadają pozwolenie na obrót wydanym przez Ministra Zdrowia.